Úžasný rodinný výlet

Pokud si budete chtít dopřát zajímavý výlet, který bude bavit Vás i Vaše děti, určitě navštivte skanzen v Rožnově pod Radhoštěm. Jedná se o nejstarší a největší skanzen ve střední Evropě. Jeho historie je poměrně dávná, protože založen byl už v roce 1925. Má celkem 3 expozice. Nejstarší Dřevěné městečko a novější Valašská dědina a Mlýnská dolina. V těchto expozicích je skoro 100 památkových objektů.
 dřevěný domek

Opravdu jeden den nepostačí

  • Dřevěné městečko– Nejstarším a nejnavštěvovanější areál Valašského muzea v přírodě je Dřevěné městečko. Prezentuje způsob života na malém městě v období od poloviny 19. Století do první čtvrtiny dvacátého století. Toto místo je velmi oblíbené, protože v době turistické sezony zde probíhají každý víkend folklórní a řemeslné programy. Každoročně se zde realizuje několik folklórních festivalů. Dřevěné městečko je místem, kde si můžete koupit množství suvenýrů a ochutnat regionální gurmánské speciality v některé ze stylových hospůdek.
  •  Mlýnská dolina– Je nejmladším areálem Valašského muzea v přírodě. Otevřena v roce 1982. Najdete v ní technické stavby. Mlýn, pilu, téměř přesnou rekonstrukce původních mechanismů poháněných vodní silou. Seznámíte se s dopravními prostředky využívanými v zemědělství, lesnictví, obchodní činnosti.
  • Valašská dolina– Nejrozsáhlejší areál Valašského muzea v přírodě. Najdete zde hospodářské usedlosti, salaše, mlýn, kovárnu. Všechny objekty jsou umístěny v krajině, která připomíná vesnice na úbočí Beskyd. Areál byl otevřený v roce 1972 a od té doby se rozšiřuje. Interiéry Vás seznámí se způsobem bydlení na vesnici napříč všemi venkovskými sociálními vrstvami. I zde se konají programy. Dodnes se zde pěstují staré plodiny a ovocné stromy s dávnými odrůdami.

vesnická architektura 
Seznamte se v rámci zajímavého výletu s tím, jaké bylo Valašsko před více než sty lety. Věřte, že toto místo budete chtít ještě několikrát navštívit.

Posted in Nezařazené