Co patří k dílně

Pokud má dílnu maličkou, jen na takové ty drobnosti, kde jen tu a tamhle klepne kladívkem, není to tak strašné. Ovšem, je-li dílna velká, v ní třeba soustruh a vrtačka, rozuměj ta velká, stolní, ne ruční, je potřeba mít také to, co se na tom bude používat. Vrtáky počínaje a závitníky konče.

Jak známo, práce s ním, tedy výše psaným závitníkem není jen tak a jedním to nejde. Musí být nejméně tři, nebo by tedy být měly.

Ony samotné závitníky jsou vůbec rozděleny na více druhů. Všechny je zde nelze pojmout tak alespoň namátkou vyberu maticový, kalibrační, nebo třeba trapézový závitník.

deska s nářadím

Všechny jsou stejně důležité, všechny jsou potřebné a bez nich by se závit dělal jen velmi těžko. Tito pomocníci mohou být z různých materiálů. Ne, ze dřeva opravdu ne, ale většinou jsou železné, tedy přesněji jsou z oceli, a to obyčejné nebo tak zvané rychlořezné.

Existují ještě závitníky ze slinutého karbidu, ale s těmi se nesetkáte tak často.

Myslím, že je zbytečné si zde popisovat k čemu slouží, nebo jak se s nimi pracuje. I když, ne každý to ví…

Ne, nebudu čtenáře podceňovat, ale přesto snad jen pro absolutně neznalé, závitník řeže vnitřní závit. Většinou se tak děje na tři krát, protože najednou to nejde. Proto se postupuje od toho s nejmenším průměrem k průměru vyššímu.

dílna

Pokud tedy muž potřebuje vrtat závit, potřebuje příslušné věci, o kterých dámy tvrdí, že jsou to hlouposti. Ovšem ty ve velké většině případů živí rodinu a pokud už ne, tak šetří výdaje za něco, co muž vyrobí doma, a tudíž se to nemusí kupovat za drahé peníze.

A vy muži, nemusíte závitníky shánět kde se dá, protože si je můžete objednat přímo zde. Jak? To je náramně jednoduché. Klikněte si výše v článku na modrý text, kterému se v počítačové branži říká link, nebo též odkaz. Tak budete přeneseni na web osvědčeného prodejce těchto věciček a vám už stačí jen a jen objednávat.