Sladkosti, nad kterými se sbíhají sliny

Kdo navštívil jednou sousední Maďarsko, patrně neminul historické zajímavosti Budapešti a prohlédl si skvostnou impozantní budovu Budapešťského parlamentu. Jen pár metrů od budovy potkáte na šedesát železných bot, které tu stojí na břehu řeky Dunaje jako memento masakru Židů za druhé světové války. Největší atrakcí a turisty často navštěvovanou je zpívající fontána na Markétině ostrově. V noci ji máte možnost spatřit v celé své nádheře jako skvělou světelnou show.

Budapešť Maďarsko

Nenechte si ujít ani známé lázně a jejich horké prameny. V hlavním městě máte skutečně z čeho vybírat. A jestli chcete ochutnat skvělou atmosféru a fakt dobré pivo, pak si nenechte ujít ruinovou hospodu neboli romkocsmu Szimpla Kert a najezte se v Karavánu, což je v té samé čtvrti. Vybere si tu podle své chuti skutečně každý. Nezapomeňte okusit ani kavárenský maďarský život spolu s báječnými zákusky.

Nejznámější „slaďárna“ je zřejmě Mr. Funk se svými donutovými, ale velmi sytými koktejly. Nechte si uvít zmrzlinu ve tvaru růže v Gelarto Rosa. Je to vynikající pochoutka a nasytí se i vaše oči.

červená růž

V Maďarsku to prostě žije, bohužel je nyní cestování tak trochu out, ale nesmutněte. Vynikající maďarské sladkosti a mlsky si můžete vyhledat a objednávat až do sytosti i na internetu. Jste-li milovníky čokolády, pak vám nabízíme čokolády s neobvyklými úžasnými náplněmi, což dokáže ocenit pravý znalec. Tradice běží již stopadesát let a založil ji pan Stühmer. Tyto voňavé čokolády plné exotických náplní vedou v žebříčku oblíbenosti. Kdo by nechtěl ochutnat bílou čokoládu s náplní růžového šampaňského, s ostružinovými granulemi, s neuvěřitelnou lahodnou bezinkovou náplní? Originální chuť najdete i v hořké čokoládičce s náplní z černého rybízu. A co takhle mléčná tabulka s perníkovou náplní provoněná muškátovým oříškem, koriandrem, fenyklem zázvorem a hřebíčkem?

Sbíhají se vám sliny? Není od věci si exkluzivní dobrůtku objednat a co nejdříve ochutnat.