Dřevěný versus drátěný plot

Ať už řešíte oplocení okolo domu či chalupy, nebo se vás to bude v dohledné době týkat, zde se můžete dočíst nejen o výhodách dřevěného a drátěného plotu. Jedná se o dvě nejrozšířenější varianty. Jestliže se rozmýšlíte, zda je pro vás adekvátnější volbou drátěný nebo dřevěný plot, přečtěte si, v čem spočívají jejich klady a naopak, na co si dát pozor.
dřevěný plot

Dřevěný plot

Jedná se o přírodní materiál, který vyzařuje svým kouzlem, dodá punc zahradě i chalupě. Je ideálním řešením. Jedná se o dobře zvolený coby rovněž designový prvek v rámci oplocení rodinných domů nejen u vody či v malé vísce. Naopak, dřevěné ploty jsou dominantou též novostaveb – rodinných vilek, zejména postavených v lokalitě za městem. Dřevěné ploty navozují nejen hřejivý pocit domova. Pozitivem je, že dřevěný plot esteticky ladí s okolím. Nepůsobí coby rušivý vyjímající se element. Neopomenutelným faktem rovněž je, že se jedná o ekologický materiál! A jestliže jste příznivci dřeva a váš dům či chalupa se pyšní dřevěnými prvky, pak je dřevěný plot velmi vhodnou alternativou.

Je třeba vědět, že i když se nabízí mnoho podob a tvarů v rámci dřevěného plotu, nejedná se o nejlevnější investici. Záleží samozřejmě na dřevu, ze kterého plot bude vyroben. Pozitivem rovněž je, že dřevo lze dobře kombinovat i s jiným materiálem. Nevýhodou dřevěného plotu je kratší životnost a vyšší náročnost na údržbu, kdy dřevěný plot podléhá zejména vnějším vlivům.

Drátěný plot

Jedná se o jednu z nejpoužívanějších variant plotů po mnoho let. Předností drátěného plotu není jen příznivá pořizovací cena, ale rovněž rychlost stavby plotu. Během jednoho dne je plot zajištěn. Na výběr je pestrá škála jak barevného provedení, tak rovněž nabídka v rámci účelnosti. Pokud je drátěný plot doplněn ostnatým drátem, je relativně bezpečnou ochranou v rámci zajištění domu či chalupy.
drátěný plot
Avšak drátěný plot není o sobě sám efektivní osobní ochranou soukromí. Prostřednictvím plotu je tak vidět vše, co se ukrývá na vašem pozemku. Vhodným řešením je na drátěný plot přidělat buď přírodní rákos či se stále častěji objevující zelené speciální sítě, které tak navodí větší pocit soukromí. Další alternativou v rámci soukromí je vysázení tújí podél drátěného plotu, to však lze za předpokladu, že je k tomu dostatečný prostor.

Posted in Nezařazené