Kryptoměna- investice do budoucnosti?

Vznik kryptoměny

Průlomový byl pro kryptoměnu rok 2009, kdy vzniká první a dodneška nejznámější BitCoin. Ve svých počátcích měl de facto nulovou hodnotu a během několika let její hodnota celkově stoupala a klesala. Na vrchol se dere od května 2016, kdy hodnota jednoho BitCoinu byla 453$. Během pouhého jednoho roku se jeho hodnota dostala nad 2700$ a nedávno překonal 8195$! Kdybyste si tedy v únoru 2011 (kdy hodnota byla celý 1$) zakoupili pouhou stovku těchto mincí, dnes by váš účet tížilo více jak 8 milionů dolarů….
btc kryptoměna

Využití kryptoměn v praxi

Ač jde vlastně o pouhé seskupení zdrojového kódu, i BitCoiny lze platit. Nejzajímavější bude pro českého uživatele asi možnost platit BitCoiny na internetovém obchodě alza.cz. Jinak lze Bitcoiny prodávat a rozměňovat. V Německu dokonce nedávno zavedli zákon na zdanění BitCoinů klasickou daní z příjmů. Avšak mezi běžnými internetovými obchodníky stále vládne nejistota ohledně legislativních podmínek využití kryptoměny. Jedním z nejznámějších využití BitCoinu pro platbu tak stále zůstává nechvalně známý DeepWeb. Díky tomu, že při platbě zůstávají plátce i příjemce nevysledovatelní, je lehké koupit zbraň, drogy, nebo dokonce objednat vraždu…
růst dolaru

Naše společnost se ale rychle přizpůsobuje a v roce 2018 se chystá spuštění první oficiální kryptoměny, pojmenovanou Utility Settlement Coin (USC), která vzniká spoluprací šesti předních světových bank. Kryptopeníze se tak jistě budou v brzké budoucnosti prohánět i v našich peněženkách.

Investice do kryptoměn

 

Jak bylo řečeno výše, v roce 2011 by se vám taková investice do BitCoinu jistě vyplatila. I dnes vzniká mnoho nových kryptoměn, bez nadsázky můžeme říct, že téměř každý den. K dnešnímu dni je evidováno více než 700 kryptoměn. Nutno říci, že u drtivé většiny je jejich hodnota minimální. Jaká ale bude za pár let? Je důležité vzít v potaz to, že investice do kryptoměny je běh na dlouhou trať, na jejímž konci je otazník. Pokud chcete investovat sami, bez pomoci odborného poradce, nehrňte se do ničeho po hlavě a stravte pár dní či týdnů studiu problematiky. Zajímavý se zdá např. Waves, jehož aktuální hodnota je asi 5 dolarů za minci.

 pád peněz

Je ale stále důležité neztratit z mysli, že o prostředky, které investujete, můžete kdykoliv přijít!