Nejkrásnější Thajské vodopády

Pokud se chystáte do Thajska, udělejte si službu a navštivte thajské vnitrozemí. Okouzlí vás nejenom nádherná příroda, ale také úkazy, jaké byste nevěřili, že můžete v Thajsku najít. Jedny z nejkrásnějších vodopádů světa naleznete v nedotčené přírodě, kterou vám tato exotika může nabídnout. A jaké že jsou ty nejkrásnější?

Erawan, Kanchanaburi
Soustava sedmi nádherných vodopádů, které jsou rozložen do lesnatého porostu v národním parku Erawan national park, který můžete navštívit v oblasti Kanchanaburi. Nádherný vodopád tu protéká mezi kameny i kořeny stromů, které rostou na povrchu. Zdá se, že má vodopád tyrkysovou barvu, jelikož voda zrcadlí vápencový podklad kamenů, po kterých voda teče.

Kaskáda Erarwan vám dá rozhodně prostor pro to, abyste se v této oblasti cítili exoticky a romanticky zároveň. Navíc se nejedná o nikterak náročnou túru, proto se do Erawanu může vydat kdokoli. Nenachází se zde mnoho tras, avšak všechny jsou zajímavé. Můžete si užít vodopády z několika úhlů pohledu, a to bez zvířat a když budete mít štěstí, i bez civilizace. Možná zde potkáte pár dalších turistů, jedná se ale o klidný mlžný les. Při troše štěstí můžete zahlédnout papoušky nebo makaky.

– Thi Lo Su, Tak
To je nejspíš největší thajský vodopád. Sestává se z několika proudů vody a také z několika kaskád, proto se nedá přesně určit, jak je vysoký. Může se jednat jenom o část kaskády, která je vysoká dvě stě metrů, ale pokud počítáme nejdelší sloupec vody, je to tři sta metrů. Pokud sečteme celou kaskádu i dopad vody z převisu, nejspíš se dostaneme na čtyři stovky metrů.

Thi Lo Su však není jenom největší vodopád, je to také jeden z nejzajímavějších úkazů Thajska. Celý vodopád se nachází na hranicích s Barmou v chráněné krajinné oblasti zvané Umphang. Naleznete zde několik turistických tras, které vám dovolí shlédnou nádherné scenérie, které si budete pamatovat až do konce života.