Nová pračka

Ráno, jako mnoho jiných, vstát, udělat snídani sobě i dětem, vzbudit děti do školy, zapnout myčku nádobí, vyvenčit mazlíčka, zapnout pračku na odložený start, aby bylo dopráno, při Vašem předpokládaném návratu a Vy jste mohli prádlo rovnou pověsit. V rychlosti nabíráte děti, odvážíte do družiny a sami jedete do práce. 
otevřená sušička
Během pracovního dne si ani nevzpomenete, že jste zapínali pračku a najednou telefon od sousedů pod Vámi, že k nim do bytu od Vás teče voda. Urychleně akutně odcházíte domů, kde zjistíte, jaká katastrofa se to děje. V celém bytě Vám nefunguje elektřina, protože jistič jí vypnul, nádobí je umyté i usušené, ale vše kolem plave. A odkud že ta katastrofa vychází? Ne, nejsou povodně, to jsou pouze ve Vašem bytě a v bytě souseda pod Vámi. Pračka během pracího cyklu dosloužila, něco se rozbilo a voda stříká všude. Vypnete tedy vodu na uzávěru do bytu a jdete napravovat tu katastrofu. Čekají Vás hodiny strávené s kýblem a hadrem, než vysušíte všechnu vodu z podlahy. Supící soused mezitím vyčerpal zásobu nadávek na Vaši inteligenci a schopnosti a dožaduje se vysušení a vymalování poškozených zdí u něho v bytě. Vše mu odsouhlasíte a jste rádi, že konečně odchází.
 Ta zrádná mašinka, co už delší dobu dělala podezřele velký hluk při praní, jako by u Vás v bytě přistávalo tucet stíhaček a co cestovala po koupelně sem a tam, to má spočítané. Domlouváte si silného kamaráda, který tu zrádkyni odstraní. Tak a je na čase, pořídit si pračku novou.
Určitě už ne tak zrádnou, jako byla ta předchozí. Vydáváte se tedy ke vhodnému prodejci, sdělujete mu své představy o nové pračce, necháváte si poradit a na konec odcházíte z obchodu o několik tisíc odlehčeni, pračku Vám přivezou a zapojí až do domu. Máte o starost méně.
panel pračky
Nedočkavě zapínáte první várku prádla v nové pračce, celá rodina sedí v koupelně a civí na tu železnou krabičku, jak pracuje. Žádný otravný zvuk přelétajících stíhaček, cestování po místnosti, zkrátka nic, čistá a tichá práce. Máte radost a už jen vyřešit přes pojišťovnu toho naštvaného vytopeného souseda.

Posted in Nezařazené