Předsudky spojené s používáním klimatizace. Také jim věříte?

Už je to tak. Každý rok nás překvapí teplé, suché léto. Užíváme si sluníčka naplno, podnebí se začíná podobat tomu přímořskému, jen to moře nějak chybí.

letní_den

Když jsme venku v přírodě ať už v lese, u rybníka nebo v parku, dá se teplo vydržet. Horší je, když musíme vyrazit do ulic rozpáleného města nebo se potit doma, kde jsme jak v sauně. Ve městě se můžeme ochladit zmrzlinou a domů si můžeme pořídit klimatizaci do bytu v Praze https://elmontech.cz/klimatizace/.

„Nezapínej to, určitě chytnu rýmu.“

Tuto větu slyšel minimálně v autě snad každý z nás. Obzvláště starší generace není na luxus zvaný klimatizace zvyklá. Přitom pokud budeme dodržovat určité zásady, není strach z nastydnutí na místě. Stačí pouze místnost ochladit maximálně o pět stupňů než by tam bylo bez klimatizace. A to vše zvolna. Pokud nejste zvyklí, raději ochlazujte méně a postupně můžete přidávat. Dávejte si pozor na teplotní šoky pro tělo. Pokud víte, že půjdete ven, klimatizaci na chvíli vypněte, ať si vaše tělo pomalu zvykne. Přeci jen z bytu, kde je příjemných dvacet pět stupňů vylézt ven, kde se teploměr šplhá ve stínu k pětatřiceti stupňům, není ideální.

„Je to drahé.“

Další předsudek ohledně klimatizace. Ano počáteční investice je vyšší, to je pravda. Ovšem provoz už je dnes nákladný minimálně podobně jako například u ledničky. Když si představíte ten komfort, kdy se díky klimatizaci nepřilepíte nohama ke gauči, po čele vám nepotečou proudy potu nebo budete moct uvařit teplý oběd, aniž byste padli celí zničení horkem, je to k nezaplacení. Pokud stále váháte, navštivte své známé, kteří mají doma klimatizaci, a přesvědčte se sami.

„Dělá to hluk.“

stará_klimatizace

Všichni známe ty velké hlučné krabice trčící do ulice především u restaurací.

Ano to byli pradědečkové dnešních klimatizací. Ošklivé a velmi hlasité. Dnes už se vyrábí malé, téměř přehlédnutelné klimatizace, které nejsou téměř slyšet a mnohdy i dobře vypadají. A především vám zajistí pohodlí a komfort.