Levné stěhování Praha bez stresu

Proč se obrátit na odborníky

Pojištění – přenášení nábytku a velkých spotřebičů je namáhavá dřina, i když máme k dispozici rudl nebo ramenní popruhy. Může se tedy snadno přihodit nějaký malér, kdy dochází síly, přichází únava, nebo se objeví nějaká komplikace. Nepodceňujte pojištění, i když se to může zdát jako docela marnotratná investice. Stěhováci jsou pojištění standardně, a co vy? Máte-li v úmyslu zvládnout akci sami, měli byste o pojistné smlouvě alespoň zauvažovat.

muži nesou náklad

Balení věnujte mimořádnou pozornost – většina profesionálů se snaží odvést práci tak, aby na obou stranách zavládl klid a spokojenost, ne vždy se ovšem daří, jak bychom si přáli. Občas se odlomí noha od stolu, odře bok skříně, urazí růžek od fochu. Vyplácí se tak především prevence a ta spočívá v důkladném balení včetně nábytku. Cokoli je možné obalit bublinkovou fólií, udělejte to. A v předstihu! Raději fólie i na (relativně) zbytečných místech, než se stresovat, kdy a kde se zas něco poškodí.

Drobnosti odnesete sami – ale problém nastává u větších kusů nábytku, který nejde rozebrat, a u velkých spotřebičů. Kombinovanou chladničku s mrazákem musíte přenášet ve svislé poloze, u pračky je žádoucí zajistit buben aretačními šrouby, ale většina domácností je nemá k dispozici a tak se pračka při přenášení musí nosit velmi opatrně a nesmí se příliš naklánět, natož pokládat naležato. S tím vším si stěhovací firma poradí hravě, ale pro amatéra to může být příliš velké sousto.

dřevěné bedny

Rozdělte si práci – každá svépomocná stěhovací akce je obtížný životní krok, který se může zvrtnout do nekontrolovatelných depresí a vyčerpání. Stěhování Praha http://www.odnesto.cz/levne-stehovani-praha/ totiž předchází administrativní kroky (předání bytu, přepis energií, nové doklady, nové zaměstnání a škola, změna praktického lékaře a zubaře, nahlášení změny adres různým institucím atd.), zároveň musíte zvládnout vše pečlivě a v předstihu zabalit a pak samozřejmě opět vybalit, a na závěr vás čeká zkouška fyzické zdatnosti. Pokud část práce svěříme profesionálům, lépe čelíme stresu, který bývá bohužel při stěhování běžným průvodcem.