Skládané betonové ploty mají dlouhou životnost a nevyžadují složitou údržbu

Obliba betonových plotů roste hlavně díky zajištění soukromí, dlouhé životnosti, rychlé a jednoduché výstavbě a kvůli takřka nulovým nárokům na údržbu.

Jak je to s tou bezúdržbovostí

Bezúdržbovost je jen prázdným pojmem, pokud nedodržujeme určitá doporučení a nepoužíváme zdravý selský rozum. Prvním problémem, který nás totiž může potkat, je známý slogan, kdy kvapné pracovní úsilí nepřináší očekávané ovoce. Máme tím na mysli nedostatečně vyhloubené základy pro svislé sloupky, problematické a nezpevněné podloží, anebo nevhodný postup práce, který vede k naklonění celé konstrukce či ke zborcení oplocení, případně k poškození desek při jejich skladování a při manipulaci.

vysoká zeď

Výstavbu plotu z betonových prefabrikátů můžete provést sami hlavně tam, kde se jedná pouze o dobře přístupný pozemek, pokud možno na rovině, ne ve svahu, a kde máte k dispozici potřebnou mechanizaci a dobrou fyzickou kondici. Profesionální montáž má ovšem výhodu záruky na provedenou práci a především potřebných zkušeností, které vám mohou scházet, setkáte-li se s těmito výrobky vůbec poprvé. Musíte si také uvědomit, že každý z panelů je velmi těžký (hmotnost zhruba 70 – 90 kg), a že zdvihání do výšky nebude tak snadné, jako při práci s cihlami, kameny či tvárnicemi při výstavbě klasické zdi.

trávník na zahradě

Nátěry a tlakové čištění – značnou výhodou skládaných betonových plotů https://www.montazmpc.cz/ jsou minimální nároky na vaši pozornost s dlouhodobého hlediska. Nemusíte je natírat ani brousit, škrábat či jinak upravovat na povrchu tak, jak se to provádí u kovových korodujících materiálů. Beton nepodléhá tak silné erozi, jako dřevo a ocel, pravidelná údržba v tomto smyslu odpadá. Na povrchu materiálu se ale časem může tvořit povlak lišejníků a mechů a samozřejmě se zde držet nečistota, to se týká hlavně městské zástavby a oblastí s vyšší vlhkostí vzduchu, např. v okolí vodních toků či v horském terénu. V takových případech pak nastupuje ruční čištění pomocí kartáče a hadice s vodou, anebo tryskou tlakového čističe.