Stress management

Asi se všichni shodneme na tom, že nepřispívá mnoha věcem. Naše trávicí ústrojí dokáže pěkně rozházet, naši pleť pokrývá pupínky, číslo na váze se zvyšuje, nemůžeme klidně spát a ani naše srdce či krevní tlak nám příliš nepoděkují.
Naštěstí existuje pár tipů a triků, jak se jej můžeme aspoň z nějaké části zbavit. Pojďme si několik z nich nyní představit.
To do list
Aneb seznam věcí, které musíme udělat. Ano, český překlad je opravdu úsměvný. Tato malá věcička nám však pomůže si život uspořádat a rozřadit do určitých úkonů, po jejichž splnění se nám jistě ulehčí a stres z nás opadne.zmačkané kusy papíru
Nádech a výdech
Okamžitou úlevou od této nepříjemnosti je velmi jednoduchá, avšak důležitá věc. V dnešní době velmi často zapomínáme dýchat a místo toho stále někam spěcháme a snažíme se ve všem být dokonalí a každému se zavděčit. Proto se na malou chvíli zastavte, zhluboka se nadechněte a vydechněte. Uvidíte, že tato maličkost vám okamžitě uleví a budete se po ní cítit, jako byste se znovu opět narodili.
Příčina
Důležitým a mnohdy zásadním zjištěním může ve vašem případě být to, co vaše stavy způsobuje. Sepište si seznam věcí, u kterých máte klidně i jen malé podezření. Malými krůčky se je poté snažte postupně eliminovat.
Odpočinek na prvním místě
Důležitější než samotná práce a neustálé běhání sem tam je samozřejmě odpočinek. Na ten nezapomínejte ani tehdy, kdy toho máte opravdu hodně. Mnoho lidí vydrží být produktivní například hodinu či dvě, ale potom už si musí dát přestávku. A to je správně. Udělejte si kávu, sedněte si na balkon a zaposlouchejte se na chvíli do zpěvu ptactva. Nebo si z kanceláře vyjděte na okamžik na vzduch. Tyto malé pauzy vám pomohou zbavit se přebytečného napětí. Jeden den v týdnu byste si měli vyhradit na odpočinek a vůbec se nevěnovat práci.vystresovaná žena
Jóga
Jóga je skvělým sportem, ve kterém se nehledí na výsledky. Nevadí, pokud se na první lekci nedotknete svých prstů u nohou, ale je důležité to, co se naučíte na vaší cestě dolů. Pomáhá vám také správně, pravidelně, a hlavně klidně dýchat anebo sjednat si pořádek ve svých myšlenkách. Některým také pomáhá s bolestí zad.