Autožárovky Osram ve špičkové kvalitě

Osram autožárovky jsou špičkou v oboru osvětlovací techniky pro osobní a nákladní automobily již desítky let. Potvrzují to i nezávislé studie provozovatelů vozidel a zkušenosti samotných řidičů z provozu. Žárovky patří sice mezi spotřební materiál, ale podobně jako u automobilového oleje nelze podcenit kvalitu a dobré renomé vyhlášených značkových výrobců. Závisí na tom nejen jízdní vlastnosti, ale především bezpečnost posádky ve vozidle a samozřejmě i dalších účastníků silničního provozu.

mustang v8

Volba vhodného osvětlovacího tělesa je vždy otázkou kompromisu. V zásadě máte dvě možnosti, kde se přikláníte buď na stranu dlouhé životnosti, anebo vynikajících světelných parametrů. Výrobce Osram na tuto skutečnost řidiče upozorňuje a ti jsou si dobře vědomi, že tyto vlastnosti nejsou rozhodující na úkor kvality výrobků.

Night Breaker – V nezávislém testu si velmi dobře vedl model Osram Night Breaker +130 %, co se týče světelných parametrů. Tento typ se ukázal jako nejvýkonnější z deseti testovaných modelů různých výrobců. Velmi dobrý jas a dlouhý světelný kužel postavil tuto žárovku na vrchol pyramidy. Opět se zde ovšem potvrdilo pravidlo, že čím vyšší světelný výkon, tím více klesá životnost. Z fyzikálního hlediska je to však naprosto přirozený jev, musíte zkrátka počítat s tím, že budou materiály více namáhány a tím pádem dříve opotřebeny. Výrobce udává délku životnosti přibližně 250 hodin svícení. Tyto žárovky se tedy spíše vyplatí tam, kde řidiči mohou svítit v průběhu dne denními světly s běžnými žárovkami, a kteří po setmění vyjíždí spíše sporadicky. Tehdy však budou mít jistotu mnohem bezpečnější jízdy než s běžnými žárovkami.
bmw suv

Osram Ultra Life – u tohoto typu výrobce jasně vyzdvihuje délku životnosti, která se podepisuje na úkor intenzity světla, jasu a délky světelného kuželu. Jsou ideální na jízdy po městě a pro denní svícení, pro noční dálkové trasy však příliš vhodné nejsou. I přes své horší výkonnostní parametry jsou však tyto žárovky stále na špici a lze je doporučit na rozdíl od jiných typů, např. Halogen 100 W Blue nebo Gread Lights 5000 K.