Jak připravit děti na školní režim

K velké nelibosti dětí se pomalu loučíme s prázdninami. Dlouhé dny, litry točené zmrzliny i vyspávání až do oběda. Během volných dní jste dětem trošku povolili režim. Kdy jindy také než-li o prázdninách. Ale 1. září se popravdě trošku děsíte. Jak zvládnete vy i děti opětovný návrat do režimu? Nebojte se. S našimi tipy zvládnete přípravu na jedničku. A dobrá zpráva je, že stačí začít týden před nástupem do lavice.

kluk

Mluvte o škole

O škole mluvte pozitivně. Povídejte si s dítětem, jaké zajímavé předměty ho čekají, jak si bude povídat s kamarády, jaké zajímavé dobrodružství o prázdninách prožily a tak dále. Rozhodně s ním nemluvte stylem, že mu končí zábava a začne opět dril. Představte si sami sebe, že byste šli po 2 měsících dovolené opět do práce. 

Lehká úprava režimu

Týden před nástupem do školy upravte večerku i ranní budíček. Nemusí to být nic drastického, ale alespoň lehká příprava už na místě je. Dodržujte také časy snídaní, obědů i večeří. Dětem se ustálí biorytmy a nebude pak pro ně začátek školního roku takový šok. 

Tip: jsou-li děti smutné z toho, že prázdniny končí, připomeňte jim, že je čekají další a to: podzimní, zimní, jarní, velikonoční i pololetní

dítě

Opakování učiva

Děti mají o prázdninách odpočívat. Takže je nemusíte drilovat celý srpen na vyjmenovaných jménech. Ale v rámci hry si občas spočítejte slovní úlohu nebo zopakujte násobilku. Dobré jsou také hry na procvičení paměti. 

Společný nákup školních potřeb

Včas si zkontrolujte, zda máte nakoupeny všechny školní potřeby. Pokud malému školákovi ještě něco chybí, vyrazte spolu a pojměte nákup jako dobrodružnou misi. Po cestě se zastavte v cukrárně na zmrzlinu a kupte si oba malou drobnůstku pro radost. Na dítku pak nechte, ať si samo vybere penál nebo krabičku na svačinu. Posílíte tím jeho sebedůvěru a důležitost.

Držíme palce, abyste přechod z prázdnin do školního režimu zvládli na jedničku.