Skoro-dvojčata, aneb malý věkový rozdíl mezi sourozenci

Někdy se stane, že se děti jaksi povede počít velmi blízko za sebou. Bývají to spíše náhody než plánovaná těhotenství. Mám tady teď namysli děti, které se narodí například rok od sebe. Někdo říká, že je to horší než mít dvojčata, jiný zase, že to má spoustu výhod. Jednoznačně je to velmi náročné. Na druhou stranu, děti jsou opravdu skoro jako dvojčata, a málo kdy se stane, že by se tak nechovala. Samozřejmě jsou období, kdy se více škádlí a naopak. Ale to je asi běžné mezi sourozenci. Nicméně platí fakt, že čím blíže věkově jsou děti u sebe, tím lépe si rozumí. Tato výhoda je u skoro-dvojčat jedna z největších. Co je tedy dobré pořídit, a na co se připravit, pokud čekáte děti blízko po sobě?
bratři společně v rouře při hře
Pokud je rozdíl mezi dětmi něco okolo roku, rozhodně doporučuji pořídit jak dvou-kočár, tak nějaké nosítko. To jsou opravdu skvělí pomocníci. Takový kočár vám hodně usnadní život. Miminko v něm může v klidu spinkat a starší sourozenec sledovat pohodlně okolí. I Kdyby už sám chodil, bez kočárku se stejně ještě neobejdete, a tohle je opravdu bezvadné řešení. Nosítko pomůže ve chvílích, kdy miminko například pláče, a nemůžete ho odložit. Pokud budete chodit sama nakupovat, nosítko je první volba. Starší sourozenec může sedět v nákupním košíku, miminko u vás v nosítku, a celkem pohodlně si nakoupíte.
bratr a sestra při západu slunce
Je potřeba se připravit na to, že to bude opravdu náročné. Každá maminka dětí narozených blízko u sebe to má ale jinak. Nikdo vám nedá bezpečnou radu, jak si s tím poradit a vše zvládnout. Jisté ale je, že musíte být v klidu hlavně vy. Opravdu se zbytečně nestresovat ptákovinami. Není třeba mít vždy perfektně uklizeno a navařeno. Spíš to nebudete ze začátku stíhat, takže se tím nestresujte. Naopak. Zvykněte si, pokud je to možné, určité činnosti delegovat třeba na partnera. Nejdůležitější je, abyste byla v pohodě vy, a vaše děti. Uklidit může někdo jiný. Postupem času si samozřejmě vytvoříte svůj vlastní režim, a vše vám už půjde samo. Přijdou chvíle, kdy to bude opravdu náročné. Na druhou stranu, ty láskyplné momenty s vašimi ratolestmi to jistě vyváží. Čím budou větší a samostatnější, bude to pro vás jednodušší. Nakonec řeknete, že byste neměnila, a jste ráda, že jsou skoro jako dvojčata.