Klidně svůj bazén šokujte

Pokud člověk vlastní svůj bazén, má léto víceméně plné bezstarostných radovánek. Tedy měl bych asi přesněji napsat namísto onoho „víceméně“ „tu více a tu méně“. Protože záleží na tom, jak kdy, záleží na konkrétní situaci, na okolnostech, jež nelze vždy až tak dokonale ovlivnit.
Člověk se může ze svého zahradního bazénu skutečně radovat, může se nad ním i vysloveně rozplývat blahem a pak si v něm třeba i dlouhé hodiny lebedit šťastný jako blecha. To ovšem jedině v případě, že je v takovém bazénu dosud patřičně čistá voda.
dlaždice u bazénu
Což ale zase až takovým úplným pravidlem být nemusí.
Majitel sice do svého bazénu napouští vodu čistou, není přece blázen, aby si tam lil místo ní něco nechutného, jenže stačí nejednou i jenom málo, aby bylo po této čistotě. Vždyť je kolem tolik toho, co může podobný bazén již zanedlouho proměnit div ne ve stoku!
Když voda počne žloutnout, zapáchat nebo se v ní na stěnách objevují řasy, je nad slunce jasné, že něco není úplně v pořádku. Že je něco tak, jak by tomu určitě být nemělo.
hotelový bazén
Jenže co s tím má chudák člověk dělat, že?
No co? V první řadě by tam neměl stát jako tvrdé y a měl by sáhnout po kvalitní a už mnohokrát osvědčené bazénové chemii. Po tom, co je určeno právě pro takovéto případy.
Aby byla jeho (a samozřejmě klidně i vaše) voda čistá a krásně průzračná, postačí .
Což je granulovaný přípravek, dodávaný v různě velkých baleních, z nichž si jistě každý vybere to pravé právě pro sebe. Přípravek, který vodu v bazénu šokuje. Tedy přesněji poslouží při šokové terapii, při níž dochází ve vodě k šokovému navýšení koncentrace chlóru, jenž vodu vyčistí a vydezinfikuje.
Takový chlór nesmí v bazénu chybět. A pokud se přijde na to, že ve vodě schází, je třeba ho tam zmíněným přípravkem znovu dodat, tedy rozpustit patřičné množství tohoto prostředku v malém množství vody a vrznout ho tam.
výuka plavání
A pak už je zase dobře; na delší čas, protože zde obsažený organicky vázáný chlór má delší čas rozpadu než jeho anorganicky vázaný „kolega“, a déle tak ve vodě vydrží.
A kdyby došel zase, klidně bazén znovu „léčete šokem“. Vždyť je to přece pro jeho dobro.