Sportujte, vyplatí se vám to

Říká se, že sportem ku zdraví a rozhodně na tom něco bude. Lidé, kteří se takřka denně zdravě hýbou mají mnohem větší šanci dožít se vysokého věku než jedinci, kteří na sport celý život kašlou a raději volí sezení u televize. Při aktivním pohybu ve vašem těle probíhají procesy, díky který jste nejen zdravější, ale dokonce můžete i zkrásnět. Tato informace je samozřejmě určena hlavně ženám. Běhání třikrát nebo čtyřikrát týdně může mít pozitivní vliv na vaši pleť, která zůstane dlouho zdravější a pružnější. Vhodné je sportování i jako prevence proti duševním poruchám. Při fyzické námaze se totiž vyplavují endorfiny, tedy hormony štěstí.
cviky na břicho

Jak a kde sportovat?

Celá řada lidí se snaží hledat výmluvy, proč raději zůstat doma a nejít si ven zasportovat. Tyto výmluvy jsou samozřejmě takřka vždy chabé a nedostatečné. Zdravý pohyb totiž můžete provádět nejen venku, ale také v domáckých podmínkách. Stačí si koupit rotoped, veslařský trenažér nebo stepper a nemusíte kvůli sportování vůbec vylézt z domu. I tak docílíte stejného efektu, jako byste venku jezdili na kole nebo běhali po parku. Je to sice trochu vyšší investice, ale investice, která se vyplatí.
jízda na kole

Pokud už se do sportování dáte, měli byste k tomu vybičovat i své děti. Ty byly ještě relativně rozpohybované poměrně dost, ale nové generace už na pohyb doslova kašlou. A to je chyba. V případě, že nechcete mít ze svých potomků obézní koule, určitě byste měli dbát na to, aby se pravidelně hýbaly. Není nutné je nutit, můžete je i vcelku efektivně navnadit, třeba pomocí trampolíny.

klik na jedné ruceSkákání po ní je nejen zábavné, ale také i namáhavé. Stačí jen pár minut a máte po starostech. Vaše děti se budou samy dožadovat toho, aby si mohli zaskákat. A skvělé navíc je, že taková trampolína nemusí být pouze venkovní cvičební nástroj. Standardně se prodávají i verze pro interiéry.

Posted in Nezařazené