Výchova čtyřnohého mazlíčka

Je lepší počkat, až se pejsek naučí socializace nebo mohu štěňátko rovnou začít učit, když si ho donesu domů. Nebude začátek výcviku pro pejska moc náročný?  Jak moc ho mohu zatěžovat, aby to na něj nebylo příliš?
 
Vždy je radost si domů donést štěňátko. Jsou to krásná roztomilá stvoření. Každá rasa má své přednosti, jedinečnou povahu. Všechny rasy se nehodí ke všem činnostem. Zlatý Retrívr je vhodný pro rodiny s dětmi. Jorkšírský teriér je vhodný k alergikům, protože nemají klasickou psí srst. Na hlídání domu nebo pozemku se hodí Němečtí ovčáci. Psích plemen je mnoho a strávili bychom tu spoustu času než bychom vyjmenovali všechny.
 psí výcvik
Štěňata z chovných stanic jsou vydány do nových domovů nejdřív v osmi týdnech. Pejsci mají mateřskou socializaci od matky a od svých sourozenců. Má za sebou první krůčky ve výchově a od té doby je pouze na Vás. V prvních dnech je důležité, aby se pejsek naučil chodit ven vykonávat svou potřebu. Už v začátcích, kdy je pejsek nejučenlivější, je dobré postupně začít s výchovou. Po malých krůčcích, abychom štěňátko příliš nepřepínali. Můžeme začít základními povely, jako jsou oslovení psa, přivolání ke mě, sedni, lehni, zůstaň.
 
Pejsek s řádným očkováním by měl potkávat ostatní pejsky, aby si zvykl na jejich přítomnost a chování. Dobré je pejska vystavovat zvukům, které nejsou běžné. Rány, výstřely, rachocení klíčů, vysávání a dělobuchy. Štěně tak získá důvěru a nebude se bát. K tomu je dobré navštěvovat pravidelně psí cvičáky, kde se těmto záležitostem věnují. Pejsek se naučí socializace, výchově i zacházet se svými strachy. Každý cvičák pracuje na odlišném postupu. Jedny jsou založeny na pozitivní výchově v rámci odměňování pamlskami a jiné jsou na vzájemném respektu psa a pána s odměnou pohlazení a správně splněné práce. Už si stačí jenom vybrat ten správný a začít.
krásné štěně
 
Důležité je nezaspat na vavřínech a nenechat pejska si dělat co chce a jít si pevně za svým. Není to chvilková záležitost, ale když to majitelé mazlíčků vydrží a budou mít pevnou vůli, zajisté se jim to vrátí v lásce pejska a vzájemné důvěře.