Pro lepší postavu nemusíte trpět

Časy, kdy byla ideálem krásy Věstonická Venuše jsou už nenávratně pryč. Kypré tvary jsou dnes považovány za nevzhledné. Symbolem krásy je v současnosti hubené, pokud možno i trochu svalnaté tělo. Z velké části za to mohou mimo jiné i hollywoodské filmy. Zhubnout několik kilogramů však není dobré pouze kvůli lepšímu pocitu, ale také ze zdravotních důvodů. Čistě statisticky jsou lidé, kteří mají jen minimum tukových zásob daleko zdravější a dožívají se mnohem vyššího věku, než jedinci s nadváhou nebo dokonce obezitou. Dostat se na standardní váhu je tak i záležitostí vlastního zdraví .
zdravá zelenina

Strava

Jakmile se jednou rozhodnete zhubnout, měli byste vědět, že to znamená hlavně změnit své stravování, a to často od základů. Pokud jste se doteď živili hlavně tím, co vyprodukují různé fastfoody, není divu, že potřebujete ubrat pár kil. Na hamburgery, párky v rohlíku nebo hranolky v oleji můžete rovnou zapomenout. Jedná se o těžké jídlo, ze kterého získáte jen málo živin, ale zároveň dost naberete. Uvědomte si, že většina obézních lidí ve skutečnosti trpí podvýživou. Zní to sice paradoxně, ale je to tak. Špatné stravování má za následek nedostatek vitamínů, minerálů a dalších prvků, které jsou nezbytné pro správné fungování lidského těla, ale i mysli.
ketodieta svačina

Zelenina a ovoce

Základem vaší stravy, po které zaručeně uberete, by měla být zelenina, respektive ovoce. V těchto potravinách se ukrývá celá řada důležitých látek včetně vitamínů. Samozřejmostí by měla být i konzumace luštěniny, a to alespoň třikrát týdně. Ty nejen dokáží zasytit, ale v kombinaci s obilovinami vám dodají veškeré potřebné látky ke zdárnému fungování. Samozřejmě, že se nemusíte bát, že byste se museli stát vegetariány. Maso samozřejmě můžete také, ale pouze omezené množství a pokud možno ne červené. Vhodné je například kuřecí nebo ještě lépe ryby.