Smoothie zdravé drinky

Smoothie je nápoj, který je tvořený především syrovým ovocem a zeleninou. Nejčastěji se poté přidává voda, led, mléko, jogurt a může se z něho tvořit směs, která se poté nechá zmrznout a vytvoří se tak domácí zmrzlina. Ale jaké kombinace jsou nejlepší?
Velmi tradiční a obvyklá kombinace je jablko s mrkví a banánem. Poté banán, jahody a maliny, ale zkusili jste vyjít ze stereotypu?
MANGO
Samotné mango dokáže splnit doporučenou denní dávku vitamínu A, který se poté v takovém množství vyskytuje v mrkvi. V mangu se nachází 16 druhů karotenoidů, které jsou pro naše tělo důležité právě pro tvorbu A. To nám následně pomáhá růst a vyvíjet se. Takže za mě je mango jedna ze zdravých přísad.
BORŮVKY
Borůvky by měla být jedna z hlavních přísad, protože jsou velmi bohaté na draslík, železo a hořčík. Obsahují antioxidanty, které zase pomáhají k lepší obranyschopnosti. Modré barvivo není jen na parádu, pohladí naše sliznice až do konečníku. A pozor, měli by snižovat hladinu cholesterolu.
červená řepa
ČERVENÁ ŘEPA
Tentokrát zelenina, která obsahuje železo a pomáhá při poruchách v oblasti krevního systému. Dala by se ztotožnit s jablkem, protože také obsahuje pektin. Ten pomáhá snižovat LDL cholesterol. Červená barva, kde najdeme betain a betanin, „chrání“ tělo proti rakovině a podporuje játra. Křemík, který je také obsažen v řepě, má vliv na naše vlasy, pleť či kůži. Novodobě se z řepy pečou dorty a různé zákusky. No něco na tom bude…
čaj s mátou
MÁTA
Máta se označuje jako základní léčivá bylina. Obsahuje mentol, který dokáže jistým způsobem ochlazovat náš organismus. Látka, kvůli které je máta tak oblíbená, je silice mentol či karvon. Záleží, zda se jedná o mátu peprnou nebo klasnatou. Máta peprná napomáhá k snížení nevolnosti a zvracení a podporuje zdraví naší ústní dutiny. Uvádí se, že pomáhá i k snížení citlivosti pro alergiky. Další výhody spočívají k uvolnění ztuhlých svalů, ale to už jsou mastičky, ne výhoda smoothie.
Pořád pochybujete, jaké suroviny přidat do vašeho drinku dnes?