Levné bydlení může být kvalitní

Koupit si jen tak byt dnes mohou pouze milionáři, a to ještě ti bohatší. Ovšem ani získat hypotéku není ani zdaleka tak snadné jako v minulosti.

Levné bydlení může být kvalitní

Od chvíle, co se začneme poohlížet po vlastní bydlení, si přejeme žít ve vlastním, nikoliv v podnájmu. Ještě pár let zpátky to bylo pro běžně fungujícího Čecha poměrně jednoduché. Stačilo si vzít hypotéku a do patnácti až dvaceti let měl člověk bydlení splacené. V současné době to už tak jednoduché není, a to hlavně z důvodu zvýšení cen obytných nemovitostí. Ty jsou mnohem dražší než kdykoliv dřív a není to záležitostí pouze Prahy, případně velkých měst, ale cena bytů raketově roste i v menších obcích, a dokonce i ve vyloučených lokalitách. A čím vyšší je cena, tím horší je cesta k získání hypotéky a mnohem déle trvá ji doplatit.

Domácí pohoda

Pak se není možné divit tomu, že lidé se snaží poohlédnout se po alternativách, které by byly takřka na stejné úrovni, co se týče kvality ubytování, ale zároveň by byly mnohem levnější. Asi vás příliš nepřekvapí, že těch možností zase tolik není. Vlastně jediná relevantní náhrada jsou mobilní domy, které však mohou být vhodné nejen pro vlky samotáře, ale i pro rodiny s jedním dítětem.

Koupit si mobilheim Lavarohouse určitě není taková finanční zátěž, jako pořídit si vlastní byt. Samozřejmě hodně záleží na tom, po kterém modelu sáhnete. Chcete-li však mít dostatečně velké obydlí jak pro sebe, tak i pro své nejbližší, rozhodně byste se měli rozhodnout pro některou z těch nejluxusnějších verzí, které jsou vhodné celoročnímu bydlení pro více lidí. Navíc jsou také už od základu vybavené všemi myslitelnými doplňky včetně nábytku a celé plejády elektrospotřebičů. To je velmi výhodné, jelikož si do domu nemusíte v podstatě pořizovat vůbec nic. Ideální pro mladé lidi.

Domeček

Z mobilheimu se dá také snadno udělat chatka. Není k tomu potřeba pořizovat si nejnovější model, zvláště pokud má chatka plnit svou úlohu hlavně v jarních a letních měsících. Tím se vám podaří ušetřit nemalé množství financí, které pak můžete alespoň z části investovat třeba do zateplení. Pak byste už mohli takovou chatku používat i v zimě.